Výstavní podmínky

3.    Zahradní přátelská výstava morčat

4. Zahradní přátelská výstava morčat

Datum a místo konání

• 1. Zahradní přátelská výstava morčat 15. 7. 2023  Sobota 9-17 hod.

• 2. Zahradní přátelská výstava morčat 16. 7. 2023  Neděle 9-15hod.

• Chovatelská areál Štěpánov ( u Olomouce), ul. Sokolská, Štěpánov, 78313

Vystavovaná plemena a standardy, posuzování

• Standard A (všechna uznaná plemena), standard B (všechna uznaná plemena + plemena a barvy v uznávacím procesu), standard C je určen výhradně pro mladé chovatele do 18 let, nebo nečleny ČSCH.

• Posuzování standardu A a B: proběhne podle platného českého standardu (https://www.rodent.cz/ke-stazeni/Standard_1_7_2019.pdf).

• Vystavovatel má povinnost si svá morčata přinést k posuzování, případně si zajistí zástupce.

• Posuzovatelé: Petr Tejml, Eliška Poláčková, ev. Denisa Vítková

Celá výstava probíhá venku na zahradě, přístřešek na klece, budova na skinny

Klecné a podmínky

• Vystavovatel musí být členem ČSCH (kromě vystavovatelů mazlíčků)

• Zápisné: 150Kč, klecné: 100 Kč

• Morčata budou vystavena v klecích, bude zajištěna podestýlka, seno, napáječky, ostatní krmení bude zajišťováno majiteli zvířat.

Klece s morčaty budou umístěny venku pod přístřeškem.

• Bezsrstá plemena budou vystavena v průhledných plastových boxech, které si vystavovatel sám zajistí.

Boxy s bezsrstými morčaty budou umístěny v budově.

V případě, že budete zůstávat po oba výstavní dny, je nezbytné, abyste si morčata na noc vzali buď domů, nebo je umístili do budovy ve vlastních přepravkách. Zvířata nemohou zůstat přes noc v klecích.

• Každé morče získá jeden posudek

• Každé vystavené morče musí projít přejímkou

• Limit standard A: 70, standard B: 10,  Skinny a baldwin: 30, standard C: 10

• Je vypsána kategorie: jednotlivec, chovná skupina (4 morčata stejného plemene a barvy, různého pohlaví a věkové třídy), kolekce (4 morčata stejného plemene, barvy, věkové třídy a různého pohlaví), pár (samec a samice stejného plemene, barvy bez ohledu na věkovou třídu)

• Zasláním přihlášky vystavovatel souhlasí s pořizováním fotografií morčat pořadatelem a jejich použitím k marketingovým a reprezentativním účelům SZOCHVM.

• Všechna morčata musí být přítomna po celou dobu výstavy a manipulovat s nimi může jen vystavovatel nebo pověřená osoba (př. asistent pořadatele, posuzovatel apod.).

• Není povoleno vystavovat březí samice, nemocná morčata nebo nepovoleně upravená (např. obarvená srst, zastřižená koruna, holení u skinnů apod.)

Přejímka

• sobota 8:00-9:00 hod.

• neděle  8:00-9:00 hod.

• vystavovaná i prodejní morčata musí být zdravá a bez vnějších parazitů.

• morčata musí mít potvrzení od veterináře (max. 3 dny staré) nebo čestné prohlášení o bezinfekčnosti

• při přejímce vystavovatel obdrží obálku s katalogem a značkami na ucho, které před vložením morčete do klece vylepí na jeho ucho.

Prodej morčat

• nebude zajišťován pořadatelem, nutné vlastní boxy, (napište mi email, nečekejte davy)

• Podmínkou je stáří zvířat min. 4 týdny, váha 300 g

• Na výstavě bude uděleno CAC u morčat, která obdrží 96 – 100 bodů ve standardu A, B (skinny, baldwin, cuy)

• Podmínkou pro udělení ceny je minimální bodový zisk 94 bodů.

• Počet míst závisí na počtu přihlášených zvířat v dané kategorii. Pro 3 místa (7 morčat a více), 2 místa (4-6 morčat) a 1 místo (1-3 morčata). Třídy mohou být sloučeny.

• Pořadí (rozstřely) určuje pouze posuzovatel.

BIS

1.,2.,3. Nejlepší krátkosrsté

1.,2.,3. Nejlepší dlouhosrsté

1.,2.,3. Nejlepší morče standardu B

1.,2.,3. Nejlepší morče v plemeni (počet míst a rozdělení do věkových skupin dle obsazenosti tříd)

1.,2.,3. Nejlepší pár

1.,2.,3. Nejlepší chovná skupina

1.,2.,3. Nejlepší kolekce

1.,2,3. Mazlíček

Přihlášení a platba

• Přihlašování proběhne přes systém It´s showtime - https://vystavy.klubmorcat.cz/

• Začátek přihlašování 5.6.2023 20:00 (20:15)

• Uzávěrka přihlášek a plateb: 30.6.2026 20:00

• Zápisné: 150Kč, klecné 100 Kč/morče

• Počet morčat na jednoho vystavovatele není omezen

• Platbu zašlete na č.ú. 2901911839/2010, jako variabilní symbol uveďte číslo vygenerované ve Vaší přihlášce (na It´s showtime). Do zprávy pro příjemce napište vaše jméno a příjmení.

• Za všechna morčata, která budou po uzávěrce přihlášena, bude vyžadováno zaplacení klecného, a to i v případě, že se morčata z jakéhokoliv důvodu na výstavu nedostaví, nebo je vystavovatel nestihne před uzávěrkou odhlásit. Při neúčasti na výstavě nevzniká nárok na vrácení výstavních poplatků.

• Po uzávěrce bude možné nahlásit změnu morčete pouze za dodržení podmínek – stejného plemene a třídy. Na výstavě při přejímce již nebude možné udělat ani výše uvedenou změnu.

Kontakt na pořadatele

Vystavovatel svou registrací na výstavu souhlasí s výše uvedenými výstavními podmínkami a s uveřejněním svých údajů v katalogu.

Pořadatel si vyhrazuje právo upravit výstavní podmínky nebo posuzovatele v zájmu zdárného průběhu výstavy.

Chovatelský večer

Večer bude grilovačka. Dobrůtky, křupky, pití, alko nealko se sebou :o)

Stan na zahradě, kde se výstava bude konat.

Pár km autem Ubytovna Centra zdraví Bohuňovice www.centrum-zdravi-bohunovice.cz/ubytovna (kousek od Olomouce, všichni znají z Cavy Academy a Bohuňovických výstav)

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit :o)

+420 777 198 617  Výbor SZOCHVM