PODMÍNKY akce Dobronice 2023

sobota 22.7.2023 + neděle 23.7.2023

Milí chovatelé morčat,

rád bych Vás tímto pozval na další ročník morčecího piknikového setkání s posouzením v obci Dobronice u Bechyně ležící v jižních Čechách na řece Lužnici.

Datum, místo a forma konání

Setkání chovatelů morčat se uskuteční v sobotu 22.7.2023 a v neděli 23.7.2023 v chatové oblasti obce Dobronice u Bechyně a proběhne formou TISCHSHAU, tzn. že morčata budou ve vašich vlastních boxech nebo přepravkách přiměřené velikosti. Proto dbejte na vzájemnou snášenlivost zvířat.

Přihlásit lze všechna krátkosrstá a dlouhosrstá plemena standardu A: hladké, anglický crested, americký crested, rex, us teddy, rozeta, švýcarský teddy, sheltie, coronet, peruánec, texel, merino, alpaka, lunkarya-peruánec. Vše i v saténu.

Do standardu B pak cuy, skinny a baldwin.

Do standardu C pak mazlíky.

Limit morčat na jednoho chovatele nebude nastaven.

Morčata mohou soutěžit jako jednotlivci nebo v páru.

Pár tvoří samec a samice stejného plemene a barvy.

Morčata ve st. A + B během každého dne získají hodnocení od 2 různých posuzovatelů, tzn. že za výstavní víkend může každé morče obdržet 4 posudky a má možnost získat až 4x CAC.

Morčata ve st. C během každého dne získají jedno hodnocení.

Hodnocena budou podle platného českého standardu, tzn. že k získání CAC je nutné získat 96 a více bodů.

Jednotlivé body se však nebudou sčítat a o ocenění rozhodne vždy jen jeden z posuzovatelů dle jeho hodnocení.

Podmínky a přejímka

Přejímka morčat bude probíhat vždy dopoledne od 10:00 do 10:45.

Všechna prezentovaná morčata musí mít čestné prohlášení podepsané chovatelem nebo platné veterinární potvrzení od veterinárního lékaře, které nesmí být starší tří dnů. Morčata musí být zdravá a bez příznaků nemocí. Pozor na vnější parazity! Je zakázáno prezentovat březí či kojící samice.

Manipulovat s morčaty mohou pouze jejich majitelé. Každý přihlášený chovatel je povinen si připravit a včas přinést svá morčata k posouzení sám nebo si za sebe zajistit náhradu.

Posuzování a registrace

Posuzování zajistí Mgr. Jiří Kytner, Mgr. Anna Prikrtová, Mgr. et Bc. Andrea Kroftová a Petra Tomášková.

Registrace morčat budou probíhat po posouzení pouze pro přihlášené chovatele nebo po předchozí domluvě s posuzovatelem.

Po zpracování výsledků proběhne v sobotu kolem 17 hod vyhlášení několika nejlepších oceněných morčat a v případě příznivého počasí bude následovat společné venkovní posezení a grilování – bude upřesněno emailem v týdnu konání akce.

V neděli by vyhlášení mělo proběhnout již kolem 16 hod.

Morčata přihlášená na oba dny nemohou zůstávat na místě.

Otevření registrace

Přihlásit se na akci bude možné 4.6.2023 od 20:00, resp. 20:20 prostřednictvím portálu http://vystavy.klubmorcat.cz/

Uzávěrka

Uzávěrka přihlášek i plateb je 2.7.2023. Po tomto datu již nebudou změny možné. Platba musí být připsána na účet a přihláška musí být správně vyplněna.

Za všechna morčata, která budou v termínu uzávěrky přihlášena, budou veškeré poplatky vyžadovány. A to i v případě, že nebudou nakonec prezentována.

Morčata, jenž budou po uzávěrce zaměněna za jiná, nebudou posouzena.

Chovatelé za přihlášená morčata, za která budou poplatky řádně uhrazeny, ale na akci se nedostaví, nemají nárok na vrácení poplatků.

Žádné dodatečné změny ráno u přejímky nebudou umožněny.

Poplatky

Zápisné 100,-

Startovné za jedno morče ve st. A + B 200,- (2x 100,-)

Startovné za jedno morče ve st. C 100,-

Platbu posílejte předem na účet č. 2638683073/0800. Nezapomeňte uvést variabilní symbol, který vám automaticky přidělí registrační systém. Do zprávy pro příjemce napište své jméno a příjmení.

Nejlepší morče Dobronic 2023

1., 2., 3. krátkosrsté morče

1., 2., 3. dlouhosrsté morče

1., 2., 3. morče standardu B

1., 2., 3. morče v plemeni

Počet oceněných míst v jednotlivých kategoriích bude stanoven úměrně počtu přihlášených morčat. Uvedený seznam ocenění je pouze orientační.

Podmínkou pro udělení ocenění je minimální bodový zisk 94 bodů včetně.

Prodej morčat

Prodej morčat nebude umožněn.

Kontakt na pořadatele

David Kreuz

📞 723 875 898

Akce se koná na soukromém pozemku, proto jsou chovatelé povinni řídit se případnými pokyny pořadatele, dále není přístupná veřejnosti a je zcela bez sponzorů.

Vstup psů na akci je zakázán.

V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat.

Pořadatel si vyhrazuje právo provést změny podmínek nebo posuzovatelů v zájmu zdárného průběhu akce.

Pořadatel nenese odpovědnost za případnou zdravotní indispozici přímo i nepřímo spojenou s účastí na akci.