1.     1. Podzimní DUO výstava ušlechtilých ve Pcherách

Datum a místo konání

·       21. 10. 2023,  5. Května 277, 273 08  Pchery Humny

·       Sobota 7:30 – 17:00

Vystavovaná plemena a standardy, posuzování

Standard A (všechna uznaná plemena), standard B (Baldwin, Skinny), standard C

Posuzování standardu A a B: proběhne podle platného českého standardu (https://www.rodent.cz/ke-stazeni/Standard_1_7_2019.pdf).

CAC se zadává od 96 b a výše.

Vystavovatel má povinnost si svá morčata přinést k posuzování, případně si zajistí zástupce.

Posuzovatelé: Ing. Eva Levá, Mgr. Bc. Andrea Kroftová

Klecné a podmínky

Vystavovatel standardu A a B  musí být členem ČSCH, vystavovatel standardu C nemusí být členem

• Startovné: 190Kč, klecné: 170 Kč

• Morčata budou vystavena v klecích, bude zajištěna podestýlka a krmivo. Mističky a napáječky si vezměte pro svá morčata s sebou.

• Každé vystavené morče musí projít přejímkou

• Limit standard A: 85, standard B Skinny a Baldwin: 19, standard C: 10

• Zasláním přihlášky vystavovatel souhlasí s pořizováním fotografií morčat pořadatelem

• Všechna morčata musí být přítomna po celou dobu výstavy a manipulovat s nimi může jen vystavovatel nebo pověřená osoba (př. asistent pořadatele, posuzovatel apod.).

• Není povoleno vystavovat březí a kojící samice, nemocná morčata nebo nepovoleně upravená (např. obarvená srst, zastřižená koruna, holení u skinnů apod.)

Přejímka

• sobota 7:30-8:30 hod.

• vystavovaná i prodejní morčata musí být zdravá a bez vnějších parazitů.

• morčata musí mít potvrzení od veterináře (max. 3 dny staré) nebo čestné prohlášení o bezinfekčnosti

• covid – na výstavě budou dodržována aktuální platná nařízení vydaná Vládou ČR

Prodej

• Podmínkou je stáří zvířat min. 5 týdny a váha 300 g

• V prodejní kleci může být 1 dospělý jedinec nebo max. 3 mláďata stejného pohlaví, dbejte na snášenlivost.

• Počet klecí si vystavovatel rezervuje při přihlašování morčat přes systém It´s showtime – www.vystavy.klubmorcat.cz

• obsadit prodejní klece mohou jen vystavovatelé, pořadatelé a pomocníci.

•Prodej morčat si zajištuje každý prodávající sám ve svém vlastním plastovém boxu.

• Na výstavě bude uděleno CAC u morčat, která obdrží 96 – 100 bodů ve standardu A, B (skinny, baldwin)

Podmínkou pro udělení ceny je minimální bodový zisk 94

Každé morče získá během výstavy dva posudky, tudíž má šanci získat 2x CAC

Ocenění krátkosrstých morčat bude uděleno dle hodnocení Ing. Eva Levá

Ocenění dlouhosrstých morčat bude uděleno dle hodnocení Mgr. Bc. Andrea Kroftová

Ocenění standardu B bude uděleno dle hodnocení Mgr. Bc. Andrea Kroftová

Ocenění mazlíčků bude uděleno dle hodnocení adeptů na posuzovatele

• Počet zadávaných míst závisí na počtu přihlášených zvířat v dané kategorii. Pro 3 místa (7 morčat a více), 2 místa (4-6 morčat) a 1 místo (1-3 morčata). Třídy mohou být sloučeny.

• Pořadí (rozstřely) určuje pouze posuzovatel.

Ø  1-3 místo v plemeni (baby, junior, adult)

Ø  1-3 místo krátkosrsté (A)

Ø  1-3 místo dlouhosrstá (A)

Ø  1-3 místo bezsrsté (B)

Ø  1-3 místo mazlík (C)

Ø  1 nejlepší v třídě (baby, junior, adult)

Ø  Absolutní vítěz

Ø  Morče sympatie

Ø  Čestná cena pořadatele

Přihlášení a platba

• Přihlašování proběhne přes systém It´s showtime - https://vystavy.klubmorcat.cz/

• Začátek přihlašování: 10. 9. 2023 ve 20:00

• Uzávěrka přihlášek a plateb: 30. 9. 2023 ve 20:00

• Startovné: 190 Kč, klecné 170 Kč/morče

• Počet morčat na jednoho vystavovatele není omezen

• Platbu zašlete na č.ú. 292329245/0300, jako variabilní symbol uveďte číslo vygenerované ve Vaší přihlášce (na It´s showtime). Do zprávy pro příjemce napište vaše jméno a příjmení.

• Za všechna morčata, která budou po uzávěrce přihlášena, bude vyžadováno zaplacení klecného, a to i v případě, že se morčata z jakéhokoliv důvodu na výstavu nedostaví, nebo je vystavovatel nestihne před uzávěrkou odhlásit. Při neúčasti na výstavě nevzniká nárok na vrácení výstavních poplatků.

• Po uzávěrce bude možné nahlásit změnu morčete pouze za dodržení podmínek – stejného plemene a třídy.

Občerstvení

Občerstvení bude zajištěno v místě konání výstavy.

Parkování

Parkování je možné přímo na parkovišti Dělnického domu případně v přilehlých ulicích.

Kontakt na pořadatele

Michaela Brůžová +420 720635216, Lukáš Formánek +420 721518156, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vystavovatel svou registrací na výstavu souhlasí s výše uvedenými výstavními podmínkami a s uveřejněním svých údajů v katalogu.

Pořadatel si vyhrazuje právo upravit výstavní podmínky nebo posuzovatele v zájmu zdárného průběhu výstavy. Při hrubém porušení dobrých mravů a etiky chování na výstavě si pořadatel vyhrazuje právo vykázat narušitele z výstavy bez nároku na posouzení a ocenění.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit.