4.duo výstava morčat v Dětkovicích (11.6.2022, Dětkovice, Česká republika)
4. Krajská výstava mladých chovatelů Středočeského kraje (18.6.2022, Rudná, Česká republika)
5. výstava ušlechtilých morčat - Mrkvová (25.6.2022, UHY, ČESKÁ REPUBLIKA)
1. Zahradní přátelská výstava morčat (9.7.2022, Štěpánov, Česká republika )
5. letní duo výstava Rakovník (9.7.2022, Rakovník, Česká republika)
2. Zahradní přátelská výstava morčat (10.7.2022, Štěpánov, Česká republika )
Dobronice 2022 - sobota (23.7.2022, Dobronice u Bechyně, Česká republika)
Dobronice 2022 - neděle (24.7.2022, Dobronice u Bechyně, Česká republika)
29. Velkolosenická výstava morčat (30.7.2022, Velká Losenice, Česká republika)
30. Velkolosenická výstava morčat (31.7.2022, Velká Losenice, Česká republika)
5.letní aguti výstava morčat Libčany (20.8.2022, Libčany, Česká republika)
Letní výstava Litoměřice 2022 (27.8.2022, Litoměřice, Česká republika)
3. výstava morčat Tuněchody 2022 (4.9.2022, Tuněchody, Česká republika)
11TH DOUBLE CAVY SHOW LYSÁ NAD LABEM 2022 (18.11.2022 - 19.11.2022, Lysá nad Labem, Česká republika)
2023
9th Winter Double Cavy Show (7.1.2023, Praha, Česká republika)
únor
1.Duo výstava morčat v Tochovicích (11.2.2023, Tochovice, Česká republika)

VÝSTAVNÍ PODMÍNKY

Srdečně Vás zveme na 5.  letní duo výstavu ušlechtilých morčat v Rakovníku.

Garanti: Iva Špačková (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), Pavla Štruncová (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Datum a místo konání výstavy: 9. 7. 2022
Rakovník, Vladislavova 278 - Český svaz chovatelů Rakovník

Přejímka: 7:30-8:30, morčata musí být umístěna v klecích do 9 hodin.

POSUZOVÁNÍ:
Posuzování začne v 9:00, podle evropského standardu.
Posuzuje: Lena Tysk, Aly Bennink
                  Tomáš Szabó - mazlíčci
Registrace morčat budou probíhat v průběhu odpoledne po dohodě s posuzovatelem.

Pro přípravu morčat na posouzení budou vyhrazena místa. K posouzení nosí morčata vystavovatelé, nebo označené osoby pověřené vystavovatelem.

Výstavu lze obeslat morčaty všech plemen platného českého standardu morčat:

·      standard morčat A - hladké, anglický a americký crested, rex, americký teddy (US-Teddy), rozeta, švýcarský teddy (CH-Teddy), šeltie, coronet, peruánec, texel, merino, alpaka, lunkarya-peruánec, všechna plemena i v saténu.

·      standard morčat B - skinny, baldwin

·       standard morčat C - mazlíčci

PŘIHLAŠOVÁNÍ:

Přihlásit se na výstavu je umožněno všem členům ČSCH z.s. se zaplaceným členstvím pro rok 2022 a to od 15. 5. 2022 na http://vystavy.klubmorcat.cz/
Názvy plemen, barev a znaků do přihlášky vyplňujte celé a nepoužívejte zkratek.

Uzávěrka přihlášek je 15. 5. 2022 ve 20:00.

VÝSTAVNÍ POPLATKY:

·         Uzávěrka plateb: 15. 5. 2022

·          Startovné: 130 Kč             - zahrnuje vstupné +1 a výstavní katalog

·          Klecné: 200 Kč (stand. C jeden posudek - 100,-)

·         Prodejní klec: 20 Kč

Platbu je třeba uhradit převodem na účet 1631316022/3030, jako variabilní symbol uveďte číslo vygenerované registračním systémem. Do zprávy pro příjemce uveďte Vaše příjmení. Zahraniční vystavovatelé mohou platit výstavní poplatky na místě. Výstavní poplatky jsou po uzávěrce nevratné!

VETERINÁRNÍ PODMÍNKY:

Všechna morčata přítomná ve výstavních prostorách musí být klinicky zdravá a budou kontrolována. Na výstavu je požadováno čestné prohlášení. Zvířata, která budou vykazovat známky onemocnění, nebudou na výstavu vpuštěna a to bez návratu klecného. Platí i pro prodejní zvířata.

Přísný zákaz vystavení březích nebo kojících samic. Prosíme, dávejte si pozor na vnější parazity.

UMÍSTĚNÍ MORČAT DO KLECÍ:

Morčata budou krmena senem a granulovanou stravou, k dispozici bude zelenina. Prosíme vystavovatele o vlastní napáječky.

V prodejní kleci mohou být nejvíce 3 morčata a to pouze stejného pohlaví.  Je povoleno umístit do klece domeček pro zvětšení komfortu vystavených zvířat. Domečky musí mít otevřenou přední stranu pro možnost manipulace a zároveň aby návštěvníci měli možnost vystavené morče vidět.

Vystavená morčata musí být přítomna po celý výstavní den, tj. minimálně do 16:00.

PRODEJ:

Prodej je zajišťován prodejcem/vystavovatelem zvířete, nikoliv pořadatelem výstavy.
Mimo klecného se žádné další poplatky, ani procenta z prodeje se nevybírají. Možný je prodej morčat pouze s PP (průkaz původu) nebo VP (výpis předků). Doklady budou namátkově kontrolovány u přejímky a během výstavy.
 Morčata s váhou min. 250g.

OCENĚNÍ:

Nejlepší morče jednotlivého plemene (1. 2. 3. místo)

Nejlepší morče krátkosrsté (baby, junior, adult, 1. 2. 3. místo)

Nejlepší morče dlouhosrsté (baby, junior, adult, 1. 2. 3. místo)

Nejlepší pár dlouhosrstí

Nejlepší pár krátkosrstí (při dostatečném počtu párů)

Nejlepší morče výstavy krátkosrsté - BIS

Nejlepší morče výstavy dlouhosrsté - BIS

Nejlepší morče sta. C (1. 2. a 3. místo)

Cena pořadatele a posuzovatele

Ocenění bude uděleno při dostatečném počtu zvířat. V případě účasti méně než tří morčat v dané třídě budou třídy slučovány a to směrem k vyšší věkové třídě.

Závěrem

Ukončení výstavy je v 16:30, vyhlášení výsledků a předání ocenění proběhne po ukončení posuzování a zpracování výsledků, přibližně 17:00.

Pořadatel si vyhrazuje právo provést změny výstavních podmínek v zájmu zdárného průběhu výstavy.