Ausstellungen
Tiere
Aussteller

VÝSTAVNÍ PODMÍNKY

Srdečně Vás zveme na 4.  letní duo výstavu ušlechtilých morčat v Rakovníku.

Garanti: Iva Špačková (Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!), Pavla Štruncová (Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!)

Datum a místo konání výstavy: 10. 7. 2021
Rakovník, Vladislavova 278 - Český svaz chovatelů Rakovník

Přejímka: 7:30-8:30, morčata musí být umístěna v klecích do 9 hodin.

POSUZOVÁNÍ:
Posuzování začne v 9:00, podle českého standardu.
Posuzuje: Mgr. Bc. Andrea Kroftová, Eva Levá
Registrace morčat budou probíhat v průběhu odpoledne po dohodě s posuzovatelem.

Pro přípravu morčat na posouzení budou vyhrazena místa. K posouzení nosí morčata vystavovatelé, nebo označené osoby pověřené vystavovatelem.

Výstavu lze obeslat morčaty všech plemen platného českého standardu morčat:

-         standard morčat A - hladké, anglický a americký crested, rex, americký teddy (US-Teddy), rozeta, švýcarský teddy (CH-Teddy), šeltie, coronet, peruánec, texel, merino, alpaka, lunkarya-peruánec, všechna plemena i v saténu.

-        standard morčat B - baldwin, skinny

PŘIHLAŠOVÁNÍ:

Přihlásit se na výstavu je umožněno všem členům ČSCH z.s. se zaplaceným členstvím pro rok 2021 a to od 10. 6. 2020 na http://vystavy.klubmorcat.cz/
Názvy plemen, barev a znaků do přihlášky vyplňujte celé a nepoužívejte zkratek.

Uzávěrka přihlášek je 25. 6. 2021 ve 20:00.

VÝSTAVNÍ POPLATKY:

·         Uzávěrka plateb: 28. 6. 2020

·          Startovné: 80 Kč             - zahrnuje vstupné +1 a výstavní katalog

·          Klecné: 150 Kč

·         Prodejní klec: 20 Kč

Platbu je třeba uhradit převodem na účet 1631316022/3030, jako variabilní symbol uveďte číslo vygenerované registračním systémem. Do zprávy pro příjemce uveďte Vaše příjmení. Zahraniční vystavovatelé mohou platit výstavní poplatky na místě.

VETERINÁRNÍ PODMÍNKY:

Všechna morčata přítomná ve výstavních prostorách musí být klinicky zdravá a budou kontrolována. Na výstavu je požadováno čestné prohlášení. Zvířata, která budou vykazovat známky onemocnění, nebudou na výstavu vpuštěna a to bez návratu klecného. Platí i pro prodejní zvířata.

Přísný zákaz vystavení březích nebo kojících samic. Prosíme, dávejte si pozor na vnější parazity.

UMÍSTĚNÍ MORČAT DO KLECÍ:

Morčata budou krmena senem a granulovanou stravou, k dispozici bude čerstvá tráva, popřípadě zelenina. Prosíme vystavovatele o vlastní napáječky či mističky na vodu.

V prodejní kleci mohou být nejvíce 3 morčata a to pouze stejného pohlaví.  Je povoleno umístit do klece domeček pro zvětšení komfortu vystavených zvířat. Domečky musí mít otevřenou přední stranu pro možnost manipulace a zároveň aby návštěvníci měli možnost vystavené morče vidět.

Vystavená morčata musí být přítomna po celý výstavní den, tj. minimálně do 16:00.

PRODEJ:

Prodej je zajišťován prodejcem/vystavovatelem zvířete, nikoliv pořadatelem výstavy.
Mimo klecného se žádné další poplatky, ani procenta z prodeje se nevybírají. Možný je prodej morčat pouze s PP (průkaz původu) nebo VP (výpis předků). Doklady budou namátkově kontrolovány u přejímky a během výstavy.
 Morčata s váhou min. 250g.

OCENĚNÍ:

Nejlepší morče jednotlivého plemene (1. 2. 3. místo)

Nejlepší morče krátkosrsté (baby, junior, adult, 1. 2. 3. místo)

Nejlepší morče dlouhosrsté (baby, junior, adult, 1. 2. 3. místo)

Nejlepší pár

Nejlepší morče výstavy krátkosrsté - BIS

Nejlepší morče výstavy dlouhosrsté - BIS

Cena pořadatele a posuzovatele

Ocenění bude uděleno při dostatečném počtu zvířat. V případě účasti méně než tří morčat v dané třídě budou třídy slučovány a to směrem k vyšší věkové třídě.

Závěrem

Ukončení výstavy je v 16:30, vyhlášení výsledků a předání ocenění proběhne po ukončení posuzování a zpracování výsledků, přibližně 17:00.

Výstava bude konána podle platných proticovidových opatření. Vystavovatel zasláním přihlášky souhlasí s výstavními podmínkami a případným fotografováním svého morčete.

Pořadatel si vyhrazuje právo provést změny výstavních podmínek v zájmu zdárného průběhu výstavy.