12. VÝSTAVA UŠLECHTILÝCH MORČAT KLADNO

Vážení chovatelé,

dovolujeme si Vás pozvat na již 12. výstavu ušlechtilých morčat v Kladně.  Výstava se bude konat v sobotu 10.10.2020 v prostorách 6. Základní a Mateřské školy Kladno.

Pozvání k posuzování přijali Eliška Poláčková a Petra Tomášková

Těšíme se na Vaši účast! V případě jakýchkoli dotazů nás, prosím, kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Garanti výstavy:  Michaela Karasová – CHS Anubis,  Jana Ležalová – CHS Diamant, Veronika Haklová – CHS Vortex

VÝSTAVNÍ PODMÍNKY

Přejímka:  7:30 – 8:30

Předpokládaný konec výstavy 18:00

Výstava může být obeslána všemi plemeny morčat dle platného standardu A, B, C

Standard A - 70 klecí

Standard B skinny/baldwin – 15 klecí

Standard C - 5 klecí

Morčata mohou soutěžit jako jednotlivci nebo v párech*

Posuzování bude probíhat od 9:00 hodin. Morčata musí být vystavena po celou dobu konání výstavy ve svých klecích, tj. 8:30 - 17:00.

Morčata budou umístěna ve výstavních klecí. Pro morčata bude zajištěno po celou dobu výstavy seno a granule, podestýlka. Napáječku a mističku na krmení si vezměte pro svá morčata s sebou. S morčaty může manipulovat pouze osoba tím pověřená nebo majitel zvířete! Majitelé si svá morčata      na posouzení nosí sami.

Během celé výstavy si pořadatel vyhrazuje právo vyfotografovat vystavovaná morčata.

Výstavy se nemohou účastnit morčata s operativním nebo jiným veterinárním zákrokem souvisejícím s odstraněním vady v exteriéru, tónování srsti je zakázáno.

VETERINÁRNÍ PODMÍNKY

Morčata projdou veterinární přejímkou. Všechna vystavená i prodejní morčata musí mít platné veterinární potvrzení od veterinárního lékaře, které nebude starší tří dnů nebo čestné prohlášení chovatele. Zvířata musí být zdravá a bez vnějších parazitů. Je přísně zakázáno vystavovat březí či kojící samice.

PŘEJÍMKA A DOBA TRVÁNÍ VÝSTAVY

Veterinární přejímka proběhne v sobotu od 7:30 do 8:30 hod., přijeďte, prosím, včas.

Předpokládaný konec výstavy je plánován na cca 18:00 hod.

REGISTRACE A POSOUZENÍ

Posouzení dle platného českého standardu i registraci zajistí Eliška Poláčková a Petra Tomášková. Registrace proběhne po domluvě s posuzovateli.

OTEVŘENÍ REGISTRACE A UZÁVĚRKA

na http://vystavy.klubmorcat.cz/

Otevření registrace na výstavu: pátek 11.9.2020 ve 20:00

Datum uzávěrky přihlášek: středa 7.10.2020 ve 20:00

Úhrada předem na účet: 1922543153/0800

Uzávěrka přihlášek i plateb je 7.10.2020. Po tomto datu již nebudou změny možné. Platba musí být nejpozději 7.10.2020 připsána na účet a přihláška musí být správně vyplněna. Pokud se tak nestane, budou přihlášená morčata smazána. Všechna morčata, která budou v termínu uzávěrky přihlášena, budou veškeré výstavní poplatky vyžadovány i v případě, že na výstavu nepřijedou. Přihlášená morčata, za která budou výstavní poplatky řádně uhrazeny, ale na výstavu se nedostaví, nemají nárok na vrácení poplatků.

Morčata, která budou po uzávěrce zaměněna za jiná, nebudou posouzena.

Po uzávěrce již nebude možná žádná změna.

POPLATKY

Startovné – 100Kč (katalog, pozornost pro vystavovatele, vstupné pro vystavovatele + jeden doprovod)

Klecné – 100Kč

Počet vystavených morčat na jednoho chovatele není omezen.

Platbu zašlete na č.ú. 1922543153/0800. Jako variabilní symbol uveďte číslo vygenerované ve Vaší přihlášce a do zprávy pro příjemce napište, prosím, své jméno a příjmení.

OCENĚNÍ

BIS

Nejlepší krátkosrsté morče výstavy

Nejlepší dlouhosrsté morče výstavy

Nejlepší bezsrsté morče výstavy

1., 2., 3., nejlepší morče ve skupině krátkosrsté, dlouhosrsté a bezsrsté A,J,B

Nejlepší mazlík výstavy

1., 2., 3., nejlepší morče v plemeni A, J, B

Nejlepší pár*

Nejlepší morče mladého chovatele

SPECIÁLNÍ OCENĚNÍ **

Ocenění za barvu

Čestná cena ředitelky školy

Čestná cena posuzovatelů

Čestná cena pořadatelů

Nejlepší satén

Morče sympaťák - volí návštěvníci

Nebude-li v plemeni přihlášen dostatečný počet morčat, bude počet zadávaných ocenění přímou úměrou klesat. Podmínkou pro udělení ocenění je minimální bodový zisk 94 bodů včetně.

*  Pár tvoří samec a samice stejného vystavovatele, plemene a barvy. Páry budou hodnoceny prezentací, podmínkou v soutěži párů je, že oba jedinci nebudou od žádného vystavovatele diskvalifikovány – tzn. nebudou mít posudek s nulou za nevýstavní kondici, či z jiného důvodu.

** Speciální ocenění – nebude se vyhlašovat – morčátko dostane kokardu na klec

PRODEJ MORČAT

Prodej morčat si zajišťuje prodávající sám ve své vlastní přepravce. Poplatek 50Kč za jedno prodejní místo se platí až u přejímky.  Není potřeba prodejní morčátka nahlašovat dopředu. Žádná procenta z prodeje se nevybírají. Minimální váha prodávaných mláďat je 250g a minimální věk 4 týdny, samci a samice nesmí být dohromady, dbejte na dobrou snášenlivost zvířat. I ti, kteří nebudou na výstavě vystavovat, ale budou mít zájem pouze o prodej, musí uhradit zápisné. Pro prodejní morčata doporučujeme průhledné boxy. I prodejná morčata musí projít veterinární přejímkou.

Pořadatel si vyhrazuje právo provést změny výstavních podmínek, ocenění nebo posuzovatelů v zájmu zdárného průběhu výstavy.

OBČERSTVENÍ

Občerstvení bude zajištěno přímo v místě konání výstavy.

PARKOVÁNÍ

Parkování je možné přímo u školy na parkovišti, případně v přilehlých ulicích.

kromě čestného prohlášení ohledně zdravotního stavu morčat, prosím, vyplňte ještě prohlášení o Covidu. Které zašleme emailem po uzávěrce. Kdo si prohlášení nemůže tisknout, tak podepíše na místě při přejímce.

Každý vystavovatel, jeho doprovod a návštěvník je povinen mít po celou dobu svého pobytu v místnostech pro morčata nasazenou ochranu dýchacích cest. (roušku, respirátor, ústenku, šátek, šálu atd.) - v ostatních prostorách výstavy se řídíte pokyny organizátorů.

Každému vystavovateli (včetně doprovodu) může být ráno při přejímce preventivně změřena teplota bezkontaktním teploměrem.