Ausstellungen
Aussteller

9. Výstava morčat v Turkovicích

Vážení chovatelé,
srdečně Vás zveme na výstavu ušlechtilých morčat do Turkovic.

Garant: Soňa Vášová -   CHS z Turkovic  eva.sv@seznam.cz    tel. 724062014

Datum konání výstavy: 26. 9. 2020

Otevření výstavy pro veřejnost:  9 – 16 hodin

Kulturní zařízení v obci Turkovice, okres Pardubice čp. 9

Posuzuje MVDr. Denisa Vítková a Eliška Poláčková dle platného českého standardu, pořádání výstavy se řídí platnými zásadami pro pořádání přehlídek a výstav ČSCH.

Registrace morčat bude umožněna pouze přihlášeným chovatelům na výstavu, po ukončení posuzování.

Výstava může být obeslána všemi plemeny českého standardu morčat A a B - skinny, baldwin.

Výstava proběhne formou TISCHSCHAU, tzn. morčata budou vystavena ve vlastních boxech (přepravkách) přiměřené velikosti. Všechna zvířata musí být přítomna po celou dobu výstavy.             Je zakázáno odvážet zvířata před ukončením výstavy.

Každý vystavovatel je povinen odnést morčata k posouzení sám.

Během posuzování zvířete není dovoleno jakkoliv narušovat či ovlivňovat posouzení. Jakýkoliv vstup do posouzení je možný až po uložení výsledné známky.

Každé morče získá během výstavy dva posudky.

Přihlašování na výstavu proběhne elektronicky na adrese http://vystavy.klubmorcat.cz/
a bude spuštěno dne 16. 8. 2020 ve 20:00.
Uzávěrka přihlášek je dne 13. 9. 2020 ve 20:00

Do 13. 9. 2020 musí být platba připsána na účet pořadatele a přihláška musí být správně vyplněna, jinak budou místa postoupena dalším zájemcům.

Vystavovatel je povinen uvést do přihlášky správné údaje. V případě, že bude zjištěno chybně uvedené datum narození, které ovlivní zařazení do třídy, zaniká nárok na udělení ceny.

Za všechna morčata, která budou v řádném termínu uzávěrky přihlášena, budou veškeré výstavní poplatky vyžadovány, a to i v případě, že na výstavu nepřijedou.

Neúčast vystavovatele, nebo přihlášeného zvířete z jakýchkoliv příčin není důvodem k vrácení výstavního poplatku.

Po uzávěrce je možná záměna přihlášeného zvířete pouze se souhlasem pořadatele.
Podmínkou přihlášení na výstavu je členství ČSCH.

Vystavovatel svou registrací na výstavu dává souhlas se všemi výstavními podmínkami. Pořadatel si vyhrazuje právo provést změny výstavních podmínek, kapacitu míst, ocenění, nebo posuzovatele v zájmu zdárného průběhu výstavy a pořizovat a zveřejnit z výstavy dokumentační fotografie. Pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout přihlášku vystavovatele, který neuhradil poplatky za přihlášená morčata v předchozích výstavách, nebo se výstavy bez řádné omluvy nezúčastnil.

Kapacita:
standard A – 70
standard B (skinny, baldwin) – 20

Limit na vystavovatele A+B celkem 5 morčat. V případě neobsazení všech míst může být limit zrušen.

Prodej morčat je umožněn pouze přihlášeným vystavovatelům a posuzovatelům, a to ve vlastním boxu přiměřené velikosti, podmínkou je váha morčete minimálně 300 gr. a stáří alespoň jeden měsíc. Na jednoho vystavovatele max. 5 morčat do prodeje. Samotný prodej si zajišťuje každý vystavovatel sám. Z prodeje nebudou vybírány žádné poplatky.

Přejímka  - v den výstavy od 7:30 do 8:30 hodin.

Z výstavy se vylučují morčata s operativním, nebo jiným veterinárním zákrokem k odstranění vady v exteriéru. Změny v exteriéru morčete prováděné lakováním, olejováním, tónováním srsti jsou zakázány. Všechna zvířata musí být klinicky zdravá a musí mít čestné prohlášení o zdravotním stavu chovu podepsané chovatelem, včetně zvířat v prodejní expozici! Zvířata přijímána na výstavu budou procházet veterinární kontrolou zdravotního stavu a v případě jakýchkoliv pochybností NEBUDOU VPUŠTĚNA DO VÝSTAVNÍHO PROSTORU a budou neprodleně vrácena majiteli na jeho náklady! Zvířata, která neprojdou veterinární přejímkou, se nesmí výstavy zúčastnit. Pozor na vnější parazity! Je zákaz vystavovat březí a kojící samice!

Podmínkou udělení ceny je bodový zisk minimálně 94 bodů včetně. Ocenění není nárokové a uděluje  jej posuzovatel. Ceny budou uděleny podle počtu vystavených morčat v jednotlivých kategoriích -

v plemeni, skupině krátkosrsté, dlouhosrsté a bezsrsté a BISS - Nejlepší morče výstavy.

UPOZORŇUJI, ŽE BUDE UDĚLEN MENŠÍ POČET OCENĚNÍ V JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍCH.

DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.

Na výstavě budou také hodnoceny páry. Pár tvoří samec a samice stejného vystavovatele, plemene a barvy. Páry budou hodnoceny prezentací, podmínkou v soutěži párů je, že oba jedinci nebudou od žádného vystavovatele diskvalifikovány – tzn. nebudou mít posudek s nulou za nevýstavní kondici, či z jiného důvodu.

Děkuji za přízeň a těším se na shledání u nás v Turkovicích.

Soňa Vášová CHS Z TURKOVIC