VÝSTAVNÍ PODMÍNKY

5.Žižkovská DUO výstava morčat

30.5.2020

Milí chovatelé morčat,

rád bych Vás pozval na již 5.ročník Žižkovské výstavy morčat v roce 2020.

Datum, místo a forma konání
Výstava se uskuteční v sobotu 30.5.2020 tradičně v prostorách Domu dětí a mládeže Praha 3 - Ulita, Na Balkáně 2866/17a, 130 00.

Výstavě proběhne tentokrát formou TISCHAU, tzn. morčata budou vystavena ve vašich vlastních boxech nebo přepravkách přiměřené velikosti. Dbejte na vzájemnou snášenlivost zvířat.

Přihlásit lze všechna krátkosrstá a dlouhosrstá plemena standardu A: hladké, anglický crested, americký crested, rex, us teddy, rozeta, švýcarský teddy, sheltie, coronet, peruánec, texel, merino, alpaka, lunkarya-peruánec. Vše i v saténu.

Do standardu B pak cuy, skinny a baldwin.

Standard C – mazlíci nebude otevřen.

Limit morčat na jednoho vystavovatele nebude nastaven.

Morčata mohou soutěžit jako jednotlivci nebo v párech.

Pár tvoří samec a samice stejného plemene a barvy.

Morčata během výstavy získají hodnocení od 2 posuzovatelů, ze součtu výsledků bude sestaveno pořadí vítězů jednotlivých plemen. V případě bodové shody bude následovat rozstřel.

Hodnocena budou podle platného českého standardu, tzn. že k získání CAC je nutné získat 96 a více bodů.

Veterinární podmínky a přejímka
Přejímka morčat bude probíhat ráno od 7:30 do 8:45 hod, prosím, přijeďte včas.
Všechna vystavená morčata musí mít čestné prohlášení podepsané vystavovatelem nebo platné veterinární potvrzení od veterinárního lékaře, které nesmí být starší tří dnů. Morčata musí být zdravá a bez příznaků nemocí. Pozor na vnější parazity! Je zakázáno vystavovat březí či kojící samice.

Všechna morčata musí být vystavena po celou dobu trvání výstavy a manipulovat s nimi mohou pouze jejich majitelé.

Každý vystavovatel je povinen si připravit a přinést svá morčata k posouzení sám nebo si za sebe zajistit náhradu a to jen jednu konkrétní osobu pro všechna svá morčata.

Předpokládaný konec výstavy je plánován kolem 16 hod.

Posuzování a registrace
Posuzování zajistí Mgr. et Bc. Andrea Kroftová a Mgr. Jiří Kytner.

V prostoru posuzování se smí zdržovat vždy pouze po dobu nezbytně nutnou jedna konkrétní osoba která morče přinesla k posouzení a pořadatel.

Registrace morčat budou možné pouze pro vystavující a po předchozí domluvě s některým z posuzovatelů.

Otevření registrace
Přihlásit se na výstavu bude možné 14.5.2020 od 20:00 hod prostřednictvím portálu http://vystavy.klubmorcat.cz/

Uzávěrka
Uzávěrka přihlášek i plateb je 19.5.2020. Po tomto datu již nebudou změny možné. Platba musí být připsána na účet a přihláška musí být správně vyplněna.

Za všechna morčata, která budou v termínu uzávěrky přihlášena, budou veškeré výstavní poplatky vyžadovány. A to i v případě, že nebudou nakonec vystavena.
Morčata, jenž budou po uzávěrce zaměněna za jiná, nebudou posouzena.
Vystavovatelé za přihlášená morčata, za která budou výstavní poplatky řádně uhrazeny, ale na výstavu se nedostaví, nemají nárok na vrácení poplatků.

Žádné dodatečné změny ráno u přejímky nebudou umožněny.

Poplatky
Zápisné 100,-
Startovné za jedno morče 170,- (2x 85,-)

Platbu posílejte předem na účet č. 2638683073/0800. Nezapomeňte uvést variabilní symbol, který vám automaticky přidělí registrační systém. Do zprávy pro příjemce napište své jméno a příjmení.

Nejlepší morče výstavy
1., 2., 3. - nejlepší krátkosrsté morče
1., 2., 3. - nejlepší dlouhosrsté morče
1., 2., 3. - nejlepší morče standardu B
1., 2., 3. - nejlepší morče v plemeni (A, J, B)
1., 2., 3. - pár
Čestná cena posuzovatele
Čestná cena pořadatele

Nebude-li v plemeni přihlášen dostatečný počet morčat, budou věkové třídy sloučeny.
Počet oceněných míst v jednotlivých kategoriích bude stanoven úměrně počtu přihlášených morčat. Uvedený seznam ocenění je pouze orientační.
Podmínkou pro udělení ocenění je minimální bodový zisk 94 bodů včetně.

Prodej morčat
Prodej morčat nebude umožněn.

Hygienické podmínky pro vystavovatele
Každý vystavovatel je povinen mít po celou dobu svého pobytu na výstavě nasazenou ochranu dýchacích cest (roušku, respirátor, ústenku, šátek, šálu atd.).

Každému vystavovateli bude ráno při přejímce preventivně změřena teplota bezkontaktním teploměrem.
Zároveň musí předložit vlastnoručně podepsané čestné prohlášení, že u něj nebyla nemoc COVID-19 prokázána, netrpí žádným ze známých příznaků, není v nařízené karanténě a že nepřišel do kontaktu s žádnou jinou osobou u které byla tato nemoc prokázána, případně trpí jejími příznaky nebo je v nařízené karanténě a to ať už doma, mezi příbuznými nebo v zaměstnání.

Vystavovatelé se nemohou na výstavě shlukovat ve vícečetných skupinách a musejí se řídit pokyny pořadatele.

Kontakt na pořadatele
David Kreuz – 723 875 898

Vstup psů do výstavních prostor i areálu budovy je zakázán.

V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat.

Pořadatel nenese odpovědnost za případnou zdravotní indispozici přímo i nepřímo spojenou s účastí na výstavě.