Ausstellungen
Aussteller

1.Duo výstava morčat v Dětkovicích

Vážení chovatelé,

dovolujeme si Vás pozvat na 1. Duo výstavu morčat v Dětkovicích.

Výstava se bude konat v sobotu, 8.8.2020, v kulturním domě v Dětkovicích (okr.Prostějov).

Výstava bude pro veřejnost otevřena od 9-17hod., vstupné dobrovolné.

Podmínkou přihlášení na výstavu je členství ČSCH.

Posuzovatelé: Mgr. Anna Prikrtová a Mvdr. Denisa Vítková

Výstav bude formou TISCHSCHAU – morčata budou vystavována ve svých vlastních, průhledných, boxech. Všechna vystavená morčata musí být přítomna po celou dobu konání výstavy. S morčaty může manipulovat pouze majitel zvířete nebo osoba tímto pověřena. Pro morčata bude zajištěno seno a jablka. Napáječky, misky, granule a jiné si zajistí každý vystavovatel sám.

Pořadatel: Helena Zedníčková (chs Willow Tree)

Garant výstavy: Zuzana Halamová (chs Sweet Fergie),

Časový harmonogram

7:30 - 8:30 přejímka morčat
9:00 začátek posuzování
12:00 - 13:00 pauza na oběd (čas může být upraven dle potřeb posuzovatelů)
17:00 - 18:00 vyhlášení výsledků a konec výstavy (pokud čas dovolí, i dříve)

Koho lze na výstavu přihlásit

Standard A - hladké, ang.crested, am.crested, us teddy, rex, rozeta, švýcarský teddy, sheltie, coronet, texel, merino, peruánec, alpaka, lunkarya-peruánec,vše i v saténu

Standard  B - cuy, baldwin, skinny

Standard C - pouze SKG a drátěnky - jakékoliv barvy + mazlíčci dětí

Morčata mohou soutěžit jako jednotlivci, i v párech, kdy pár tvoří samec a samice stejného plemene a barvy.

Během celé výstavy si pořadatel vyhrazuje právo vyfotografovat vystavovaná morčata.

Výstavy se nemohou účastnit morčata s operativním nebo jiným veterinárním zákrokem souvisejícím s odstraněním vady v exteriéru, tónování srsti je zakázáno.

Pro přípravu morčat k posouzení bude vyhrazené místo – fén k zapůjčení.

Veterinární podmínky

Morčata projdou veterinární přejímkou. Všechna vystavená i prodejní morčata musí mít čestné prohlášení chovatele nebo platné veterinární potvrzení, které nebude starší tří dnů. Zvířata musí být zdravá a bez vnějších parazitů. Je přísně zakázáno vystavovat březí, či kojící samice.

Registrace zvířat

Registrace proběhne po domluvě s posuzovatelkami, po ukončení posuzování.

Prodej morčat

Prodej morčat si zajišťuje prodávající sám, žádný poplatek se nevybírá, poprosím pouze o nějakou dobrotu na občerstvení ;). Minimální váha prodávaných mláďat je 250g a minimální věk 4 týdny. V boxu mohou být maximálně 3 zvířata stejného pohlaví.Ti, kteří nebudou na výstavě vystavovat, ale budou mít zájem pouze o prodej, musí uhradit zápisné. Prodejní morčata musí projít veterinární přejímkou.

Poplatky

Startovné – 120Kč (v ceně katalog, vstupné)

Klecné – 180Kč

Počet vystavených morčat na jednoho chovatele není omezen.

Platbu zašlete na č.ú. 290256652/2010. Jako variabilní symbol uveďte číslo vygenerované ve Vaší přihlášce a do zprávy pro příjemce napište prosím, Vaše jméno, příjmení a název chovatelské stanice.

Otevření registrace a uzávěrka

na http://vystavy.klubmorcat.cz/

Otevření registrace na výstavu: 8.6.2020 ve 20:00

Datum uzávěrky přihlášek: 10.7.2020 ve 20:00

Úhrada předem na účet: 290256652/2010

Uzávěrka přihlášek i plateb je 10.7.2020.Platba musí být připsána na účet a přihláška musí být správně vyplněna. Pouze po předchozí domluvě a pouze zahraniční vystavovatelé mohou platit výstavní poplatky až na místě. Za všechna morčata, která budou v termínu uzávěrky přihlášena, budou veškeré výstavní poplatky vyžadovány i v případě, že na výstavu nepřijedou!!! Přihlášená morčata, za která budou výstavní poplatky řádně uhrazeny, ale na výstavu se nedostaví, nemají nárok na vrácení poplatků.

Změna je možná pouze v rámci stejného plemene,kategorie a barvy tzn.hladké za hladké, junior za juniora,černé za černé apod.

Vystavovatel svou registrací na výstavu souhlasí s výstavními podmínkami uvedených výše a s uveřejněním svého jména a kontaktu do výstavního katalogu.

Občerstvení

Pro vystavovatele bude ráno přichystána sladká snídaně + káva a čaj.Oběd si bude možné objednat předem v místní hospůdce nebo zajet do restaurace vzdálené 2km.

Nejlepší krátkosrsté, dlouhosrsté a bezsrsté morče výstavy

Nejlepší pár

Nejlepší mazlík

1., 2., 3. Nejlepší adult – v plemeni

1., 2., 3. Nejlepší junior – v plemeni

1., 2., 3. Nejlepší baby – v plemeni

1., 2., 3. Nejlepší krátkosrsté A, J, B

1., 2., 3. Nejlepší dlouhosrsté A, J, B

1., 2., 3. Nejlepší bezsrsté A, J, B

1., 2., 3. Nejlepší morče jednobarevné

1., 2., 3. Nejlepší morče vícebarevné (bikolor, trikolor)

1.,2.,3. Nejlepší morče kresby (tříslová kresba, kalifornská, himalájská, dapple apod.)

1.,2.,3. Nejlepší morče aguti, argente, solid aguti, solid argente

Nebude-li v kategorii přihlášen dostatečný počet morčat, bude počet zadávaných ocenění přímou úměrou klesat – sloučení tříd. Udělovaná místa: 5 a více morčat (1-3. místo), 3-4 morčata (1-2. místo) a v případě 1-2 morčat (pouze 1 místo). Podmínkou pro udělení ocenění je minimální bodový zisk 93 bodů včetně. Saténová morčata budou posouzena v rámci daných plemen, nebude pro ně vytvořena žádná speciální třída, která by byla samostatně oceňována. Mazlíci budou hodnoceni pouze jedním posudkem, přičemž posuzovat bude zkušený chovatel.

Posuzovat se bude podle platného českého standardu, každé morče získá dva posudky, přičemž bodové hodnocení těchto posudků se nebude sčítat, ale bude záležet pouze na jednom z nich (bude upřesněno v den výstavy).

Pořadatel si vyhrazuje právo provést změny výstavních podmínek nebo posuzovatelů v zájmu zdárného průběhu výstavy.

Těšíme se na vaši účast a věříme, že si výstavu všichni užijeme v přátelské a pohodové atmosféře.