53rd CAVY SHOW FOR PETS 2024 (4.4.2024, Praha 9, Česká republika)
54th CAVY SHOW FOR PETS 2024 (5.4.2024, Praha 9, Česká republika)
55th CAVY SHOW FOR PETS 2024 (6.4.2024, Praha 9, Česká republika)
56th CAVY SHOW FOR PETS 2024 (7.4.2024, Praha 9, Česká republika)
  • 11. VÝSTAVA UŠLECHTILÝCH MORČAT KLADNO

Vážení chovatelé,

dovolujeme si Vás pozvat na již 11. výstavu ušlechtilých morčat v Kladně.  Výstava se bude konat v sobotu 12.10.2019 v prostorách 6. Základní a Mateřské školy Kladno.

Pozvání k posuzování přijali Ing. Eva Levá (Dýnková) a Mgr. Jiří Kytner

Aktuální informace naleznete na facebookových stránkách https://www.facebook.com/events/2304339143227989/

Těšíme se na Vaši účast! V případě jakýchkoli dotazů nás, prosím, kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Garanti výstavy:  Michaela Karasová – CHS Anubis,  Jana Ležalová – CHS Diamant, Veronika Haklová – CHS Vortex

VÝSTAVNÍ PODMÍNKY

Přejímka:  7:30 – 8:30

Předpokládaný konec výstavy 18:00

Výstava může být obeslána všemi plemeny morčat dle platného standardu A, B, C

Standard A - 80 klecí

Standard B - 5 klecí

Standard B skinny/baldwin - 20 klecí

Standard C - 10 klecí

Morčata mohou soutěžit jako jednotlivci, v párech či skupinách.

Posuzování bude probíhat od 9:00 hodin. Morčata musí být vystavena po celou dobu konání výstavy ve svých klecích, tj. 8:30 - 17:00.

Morčata budou umístěna ve výstavních klecí, skinníci v plastových boxech. Nemusíte tedy vozit boxy vlastní. Pro morčata bude zajištěno po celou dobu výstavy seno a granule, podestýlka. Napáječku a mističku na krmení si vezměte pro svá morčata s sebou. S morčaty může manipulovat pouze osoba tím pověřená nebo majitel zvířete! Majitelé si svá morčata      na posouzení nosí sami.

Během celé výstavy si pořadatel vyhrazuje právo vyfotografovat vystavovaná morčata.

Výstavy se nemohou účastnit morčata s operativním nebo jiným veterinárním zákrokem souvisejícím s odstraněním vady v exteriéru, tónování srsti je zakázáno.

VETERINÁRNÍ PODMÍNKY

Morčata projdou veterinární přejímkou. Všechna vystavená i prodejní morčata musí mít platné veterinární potvrzení od veterinárního lékaře, které nebude starší tří dnů nebo čestné prohlášení chovatele. Zvířata musí být zdravá a bez vnějších parazitů. Je přísně zakázáno vystavovat březí či kojící samice.

PŘEJÍMKA A DOBA TRVÁNÍ VÝSTAVY

Veterinární přejímka proběhne v sobotu od 7:30 do 8:30 hod., přijeďte, prosím, včas!

Předpokládaný konec výstavy je plánován na cca 18:00 hod.

REGISTRACE A POSOUZENÍ

Posouzení dle platného českého standardu i registraci zajistí Ing. Eva Levá (Dýnková) a Mgr. Jiří Kytner. Registrace proběhne po domluvě s posuzovateli.

OTEVŘENÍ REGISTRACE A UZÁVĚRKA

na http://vystavy.klubmorcat.cz/

Otevření registrace na výstavu: 19.8.2019 ve 20:00

Datum uzávěrky přihlášek: 23.9.2019 ve 20:00

Úhrada předem na účet: 1922543153/0800

Uzávěrka přihlášek i plateb je 23.9.2019. Po tomto datu již nebudou změny možné. Platba musí být připsána na účet a přihláška musí být správně vyplněna. Všechna morčata, která budou v termínu uzávěrky přihlášena, budou veškeré výstavní poplatky vyžadovány i v případě, že na výstavu nepřijedou!!! Přihlášená morčata, za která budou výstavní poplatky řádně uhrazeny, ale na výstavu se nedostaví, nemají nárok na vrácení poplatků.

Morčata, která budou po uzávěrce zaměněna za jiná, nebudou posouzena. Jediná možná změna je plemeno za plemeno - hladké za hladké, coroneta za coroneta, apod.

POPLATKY

Startovné – 100Kč (katalog, pozornost pro vystavovatele, vstupné pro vystavovatele + jeden doprovod)

Klecné – 80Kč

Počet vystavených morčat na jednoho chovatele není omezen.

Platbu zašlete na č.ú. 1922543153/0800. Jako variabilní symbol uveďte číslo vygenerované ve Vaší přihlášce a do zprávy pro příjemce napište, prosím, své jméno a příjmení.

OCENĚNÍ

Čestná cena posuzovatelů

Čestná cena pořadatelů

Nejlepší jednobarevné morče

Nejlepší aguti, argente, solid aguti, solid argente

Nejlepší morče s kresbou (dalmatin, šiml, magpie, kalifornská, himalájská, holandská, (tan, lux, otter, fox)

Nejlepší vícebarevné morče

Nejlepší satén

Nejlepší pár*, kolekce**, skupina***, duo výstavy****

Morče sympaťák - volí návštěvníci

Nebude-li v plemeni přihlášen dostatečný počet morčat, bude počet zadávaných ocenění přímou úměrou klesat. Podmínkou pro udělení ocenění je minimální bodový zisk 93 bodů včetně.

*pár morčat: tj. 2 morčata ve stejném plemeni, barvě, musí být zastoupena obě pohlaví.

** kolekce morčat: tj. 4 morčata ve stejném plemeni, barvě a třídě, musí být zastoupena obě pohlaví.

*** chovná skupina morčat: tj. 4 morčata ve stejném plemeni, barvě a různé třídě, musí být zastoupena obě pohlaví.

****duo morčat: tj. 2 morčata ve stejném plemeni, barvě, stejné pohlaví.

PRODEJ MORČAT

Prodej morčat si zajišťuje prodávající sám ve své vlastní přepravce. Poplatek 50Kč za jedno prodejní místo se platí až u přejímky.  Není potřeba prodejní morčátka nahlašovat dopředu. Žádná procenta z prodeje se nevybírají. Minimální váha prodávaných mláďat je 250g a minimální věk 4 týdny, samci a samice nesmí být dohromady, dbejte na dobrou snášenlivost zvířat. I ti, kteří nebudou na výstavě vystavovat, ale budou mít zájem pouze o prodej, musí uhradit zápisné. Pro prodejní morčata doporučujeme průhledné boxy. I prodejná morčata musí projít veterinární přejímkou.

Pořadatel si vyhrazuje právo provést změny výstavních podmínek nebo posuzovatelů v zájmu zdárného průběhu výstavy.

OBČERSTVENÍ

Občerstvení bude zajištěno přímo v místě konání výstavy.

PARKOVÁNÍ

Parkování je možné přímo u školy na parkovišti, případně v přilehlých ulicích.