VÝSTAVNÍ PODMÍNKY

Základní organizace ČSCH ŽIREČ

pořádá 24.srpna 2019

8. Výstavu morčat při výstavě drobného zvířectva a exotů, zámecký park v Žirči u Dvora Králové nad Labem.

Na výstavě dále uvidíte:

- králíky, drůbež hrabavou i vodní, holubi, ovce, kozy a exotické ptactvo

- s expozicí Klubu plymutek, Klubu vodní drůbeže

- s expozicí kaktusů, sukulentů a bylinková zahrada

- s expozicí včelařského spolku Dvůr Králové n.L.

- mini tera ZOO

- Žirečský Hopík (králičí hop)

- výcvik služebních psů, jízdy na koních

Možnost nakoupení akvarijních ryb, chovatelských a zahrádkářských produktů. Krmiva a veterinární přípravky.

Výstavy mohou být obeslány morčaty standardu A hladké, angl.crested, am.crested, us teddy, rex, rozeta, švýcarský teddy, šheltie, coronet, texel, merino, peruánec, alpaka, lunkarya-peruánec, (vše i v saténu), B cuy, Skinny a Baldwin a C - mazlíci.

Limity: standard A – 70 klecí (bez limitu)

standard B (Skinny a Baldwin)- 20 boxů (20míst) (bez limitu). Podmínka vystavení ve vlastním plastovém průhledném boxu, nebránící nahlížení na vystavované morče. (př.: nevhodné plné neprůhledné víko...). Maximální rozměr boxu 60 x 40 cm. V boxu nelze mít 2 stejně barevná zvířata.

standard B (Cuy) – 5 klecí (bez limitu)

standard C – 5 klecí (limit 1 kus na vystavovatele)

V případě nezaplnění klecí budou počty ve standardu A, B a C upraveny.

Přihlášky na výstavu

Na výstavu se lze přihlásit pouze přes Registrační systém ZO -http://vystavy.klubmorcat.cz/, přihlášky budou spuštěny 3.8.2019 20:00. Konec přihlášek je v 12.8.2019 20:00. Vystavovatel nemusí být členem ČSCH.

Platbu je nutno zaplatit do data uzávěrky na účet číslo: 164012905/0600, Variabilní symbol je přidělován registračním systémem, do zprávy pro příjemce uveďte své jméno a příjmení. Pokud platba nebude připsána na účtu k datu 13.8. 2019 místo bude podstoupeno čekací listině.

Morčata, která nebudou přihlášena, nedostaví se, nebudou posouzena.

S morčaty mohou manipulovat během výstavy a k přenosu na posouzení pouze osoby pověřené a majitel - chovatel. Každý si morče k posouzení přinese sám. Kdo bude chtít morče k posouzení přinést , nahlásí to pořadateli při přejímce. Pořadatel si vyhrazuje právo na fotografování morčat. Registrací na výstavu souhlasí vystavovatel s výstavními podmínkami.

Veterinární přejímka

Veterinární přejímka bude otevřena od 7.00 hod. do 8.30 hod. Všechna morčata projdou veterinární kontrolou. Veterinární potvrzení není potřeba. Přísný zákaz vystavení březích, kojících nebo laktujících samic. Při pochybnostech bude morče převáženo. Morče nemocné a napadené parazity nebude vystaveno. Vystavovatelé, kteří dorazí po veterinární přejímce a nekontaktují o zpoždění pořadatele, nebudou mít možnost vystavovat.

Doba trvání výstavy: Výstava bude otevřena pro veřejnost od 8.00 do 17.00 hodin. Posuzování morčat začne po přejímce .Vyhlášení výsledků proběhne cca v 16.00 h. Registrace po dohodě s posuzovatelkou.

Občerstvení a WC v areálu výstavy. Výstava morčat proběhne ve stanech v areálu výstavy.

Vstupné si každý uhradí sám u pokladny, při vstupu na výstavu. Pro dospělé je 45,-Kč, pro děti do 15let je 15,-Kč a děti do 6let zdarma

Výstavní poplatky:

Zápisné 20Kč (zahrnuje katalog)

Klecné 70Kč

Registrace a posouzení:

Posouzení dle platného českého standardu A, B, C zajistí Petra Tomášková.

Ocenění:

Vítěz výstavy

Nejlepší satén výstavy

Nejlepší mazlík výstavy

Nejlepší krátkosrsté morče rovná srst

Nejlepší krátkosrsté morče zvláštní struktura srsti

Nejlepší dlouhosrsté morče rovná srst

Nejlepší dlouhosrsté morče zvláštní struktura srsti

1., 2. a 3. krátkosrsté morče rovná srst ve třídě – ve standardu A

1., 2. a 3. krátkosrsté morče zvláštní struktura srsti ve třídě – ve standardu A

1., 2. a 3. dlouhosrsté morče rovná srst ve třídě – ve standardu A

1., 2. a 3. dlouhosrsté morče zvláštní struktura srsti ve třídě – ve standardu A

3 morčata ve třídě - zadává se 1. místo, 5 morčata ve třídě - zadává se 1. a 2. místo, 7 morčat ve třídě - zadává se 1., 2., a 3. místo. Třídy rozděleny do A, J a B.

1., 2., a 3 bezsrsté jednobarevné morče

1., 2., a 3 bezsrsté bicolor morče

1., 2., a 3 bezsrsté tricolor morče

1., 2., a 3 bezsrsté morče s kresbou

1., bezsrstý pár

1., krátkosrstý pár

1., dlouhosrstý pár

a dále ceny pořadatele

Podmínkou udělení ceny je bodový zisk minimálně 93bodů včetně. U páru musí být zastoupen samec a samice. Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu vyhlášení cen.

Prodej morčat:

Prodej morčat si zajišťuje sám prodávající ve vlastních přepravkách nebo plastových boxech. Neodvádí se procenta z prodeje. Morče musí projít veterinární přejímkou.

Prosím dbejte na snášenlivost zvířat. Nesmí být samci a samice dohromady. Minimální váha prodávaných mláďat je 250g a nesmí být mladší 4 týdnů.

Pokud jen prodáváte a nevystavujete, musíte zaplatit poplatek (tj. 100Kč na místě výstavy) + musí mít potvrzení o zdraví zvířete ne starší jak 3dny. Nemocné zvíře bude muset opustit areál výstavy.

Morčata budou mít v kleci hobliny, seno a krmivo. K dispozici budou misky i zelenina. Napáječky na vodu si dovezte, dle vlastního uvážení. Bezsrstá a prodejní morčata ve vlastních boxech (možnost podestýlky hobliny, seno a krmivo).

Po uzávěrce registrace nebudou povoleny změny.