VÝSTAVNÍ PODMÍNKY

6.1.2018
Vážení chovatelé,
srdečně Vás zveme na 5th WINTER DOUBLE CAVY SHOW v Praze. Jedná se o dvojvýstavu, která proběhne formou TISCHSCHAU. Morčata během výstavy získají hodnocení od 2 posuzovatelů, ze součtu výsledků bude sestaveno pořadí vítězů jednotlivých plemen.

Morčata budou tedy vystavena ve Vašich vlastních přepravkách či boxech, dbejte tedy prosím na jejich pohodlí, rovněž i podestýlka, krmení a napájení bude ve Vaší režii, takže svým morčátkům budete moci poskytnout přesně to, na co jsou zvyklá.

Morčata standardu A budou hodnocena bodově podle Evropského standardu (pro udělení CAC je nutné získat 95 a více bodů). Morčata standardu B a C budou hodnocena podle českého standardu platného k 1.1.2016 (pro udělení CAC ve standardu B je nutné získat 96 a více bodů).

Standard A a B budou posuzovat: Daniel Dawid Banasiak, Nikola Moser, Petra Tomášková, Petr Tejml, Denisa Vítková a další posuzovatelé na základě přihlášeného počtu morčat.

Věříme, že se sejdeme v hojném počtu a první výstavu v novém roce si náležitě užijeme.

Datum a místo konání výstavy
Výstava se uskuteční 6.1. 2018 v Toulcově dvoře
Kubatova 32/1 Praha 10 - Hostivař
Koho lze na výstavu přihlásit
Výstava je pro Standard A, B i C včetně bezsrstých morčat.
Morčata budou soutěžit jako jednotlivci. Výsledné hodnocení v plemeni = bodový součet obou posudků. V případě bodové shody bude následovat rozstřel.

Způsob zadávání ocenění BOG a BIS je v plné kompetenci posuzovatelů.

Z výstavy se vylučují morčata s operativním nebo jiným veterinárním zákrokem k odstranění vady v exteriéru. Změny v  exteriéru morčete prováděné lakováním, olejováním, tónováním srsti jsou zakázány.

Otevření registrací na výstavu
Přihlásit se na výstavu je možné od 1.11.2017
na http://vystavy.klubmorcat.cz
Přejímka a doba trvání výstavy
Veterinární přejímka proběhne v sobotu od 7:30 do 8:45 hod.
Předpokládaný konec výstavy je plánován v cca 18:30 hod (cca 2 hodiny po ukončení rozstřelů).
Všechna morčata musí být vystavena po celou dobu trvání výstavy.
Veterinární podmínky
Všechna vystavená i prodejní morčata musí mít čestné prohlášení chovatele nebo platné veterinární potvrzení od veterinárního lékaře, které nebude starší tří dnů.
Zvířata musí být zdravá a bez vnějších parazitů.
Je přísně zakázáno vystavovat březí či kojící samice.

Registrace a posouzení
K posuzování si nosí morčata vystavovatel sám. V případě, že to není možné, prosíme o nahlášení skutečnosti u přejímky. Registrace morčat budou probíhat po ukončení posuzování.
Nejlepší krátkosrsté morče, dlouhosrsté morče, morče standardu B, morče standardu C
1., 2., 3. - Nejlepší krátkosrsté třída B
1., 2., 3. - Nejlepší krátkosrsté třída J
1., 2., 3. - Nejlepší krátkosrsté třída A
1., 2., 3. - Nejlepší dlouhosrsté třída B

1., 2., 3. - Nejlepší dlouhosrsté třída J

1., 2., 3. - Nejlepší dlouhosrsté třída A

1., 2., 3. - Nejlepší baby morče standardu B
1., 2., 3. - Nejlepší junior morče standardu B

1., 2., 3. - Nejlepší adult morče standardu B

1., 2., 3. - Nejlepší morče standardu C

Nejlepší senior standardu A, B i C

1., 2., 3. - morče v plemeni

Nebude-li v plemeni přihlášen dostatečný počet morčat, bude počet zadávaných ocenění přímou úměrou klesat.

Pro zadání 1. - 3. místa v plemeni (BOB) je potřeba, aby bylo přihlášeno v plemeni 7 a více morčat.

Pro zadání 1. - 3. místa (BIG), aby bylo přihlášeno ve skupině 7 a více morčat.

Saténová a nesaténová morčata budou sloučena. Např. peruánec a peruánec satén nebo anglický crested a anglický crested satén. Podmínkou pro udělení ocenění je minimální bodový zisk 94 bodů včetně.
Prodej morčat
Prodej morčat si zajišťuje prodávající sám, žádná procenta z prodeje se nevybírají.
Minimální váha prodávaných mláďat je 250g a minimální věk 4 týdny.
I ti, kteří nebudou na výstavě vystavovat, ale budou mít zájem pouze o prodej,
musí uhradit zápisné.
Pro prodejní morčata doporučujeme průhledné boxy.
Výstavní poplatky
Zápisné - 100,- Kč ( platí se 1x)
Startovné za každé přihlášené morče do double show (2 posudky) - 160,- Kč
Cena za jedno „prodejní místo“ - 90,- Kč
Platbu zašlete na č.ú. - 1272166113/0800
Jako variabilní symbol uveďte číslo vygenerované ve Vaší přihlášce
a do zprávy pro příjemce napište své jméno a příjmení.
Uzávěrka přihlášek a plateb
Uzávěrka přihlášek 1.12.2017. Zahraniční vystavovatelé po předchozí dohodě mohou platit poplatky na místě. Každý vystavovatel je povinen uhradit výstavní poplatky i v případě, že se nakonec výstavy nezúčastní. Přihlášená morčata, která se na výstavu nedostaví, nemají nárok na vrácení startovného ani zápisného.

V případě neúčasti na výstavě a neuhrazení poplatků nebude možné vystavovat morčata na dalších akcích pořadatelů do doby uhrazení plné částky.

V případě nekonání výstavy z objektivních příčin budou výstavní poplatky využity na náklady spojené s likvidací výstavy. Neúčast vystavovatele nebo přihlášeného zvířete z jakýchkoliv příčin není důvodem k vrácení výstavního poplatku.

Morčata, která budou po uzávěrce zaměněna za jiná, nebudou posouzena. Změna povolena pouze v rámci plemene a třídy.
Kontakt na pořadatele
Andrea Kroftová

Protest:

Protest proti rozhodnutí rozhodčího není přípustný. Protestovat lze pouze z formálních důvodů pro porušení výstavních předpisů a propozic. Protest musí být podán písemně během konání výstavy, současně se složením jistiny 1 000 Kč. Na protest podaný později nebo ústní formou nebude brán zřetel. Nebude-li protest uznán, jistina propadá ve prospěch pořadatele výstavy.

Pořadatel si vyhrazuje právo provést změny výstavních podmínek a posuzovatelů v zájmu zdárného průběhu výstavy.