Výstavní podmínky

pro

2.speciální výstavu laboratorních myší v Praze

konanou 22.11.2008 v areálu hal Letňany

Podmínky pro vystavení myší:

Vystavovat se bude v těchto třídách:

• Mladé samice - musí mít průkaz původu minimálně s registračním číslem vrhu
  • Mladí samci - musí mít průkaz původu minimálně s registračním číslem vrhu
  • Dospělé samice - musí mít registrační číslo a chovnost (V případě, že myš nemá registrační číslo, může ji vystavovatel nechat zaregistrovat na výstavě. Registrace vystavených zvířat budou probíhat při vlastním posouzení konkrétní myšky. Vystavovatel musí mít připravené a vyplněné PP a zároveň musí registraci nahlásit posuzovatelkám. Bez nahlášené registrace nebude zvíře posouzeno.)
  • Dospělí samci - musí mít registrační číslo a chovnost (V případě, že myš nemá registrační číslo, může ji vystavovatel nechat zaregistrovat na výstavě. Registrace vystavených zvířat budou probíhat při vlastním posouzení konkrétní myšky. Vystavovatel musí mít připravené a vyplněné PP a zároveň musí registraci nahlásit posuzovatelkám. Bez nahlášené registrace nebude zvíře posouzeno.)
  • Hairless - sloučené třídy mladých,dospělých, samců i samic (platí pravidla uvedená výše)

Vystavovat myšky mohou pouze členové ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců.

Výstavní boxy:

Vzhledem k předpokládanému nedostatků boxů, prosíme vystavovatele v rámci jejich možností o vystavování ve vlastních boxech.

K zapůjčení je omezené množství klubových boxů a napáječek.

V boxech smí být vystavovány maximálně 2 samice, které se od sebe výrazně liší. Samci musí být každý samostatně v boxu!

K dispozici bude podestýlka (hobliny značky CHipsy), žrádlo, voda a vodnatá zelenina.

Prodej myší:

Prodávat lze pouze myši s PP starší 4 týdnů. Všechna prodávaná mláďata musí mít vytištěný průkaz původu, který je při koupi předán novému majiteli.

Prodej zajišťuje výstavou pověřená osoba, proto je nutné, aby chovatel předal soupisku prodávaných zvířat spolu s PP a určenými cenami. I prodejná zvířata musí projít veterinární přejímkou a mít platné veterinární potvrzení.

Chovatel je povinen odvést 20% z prodeje.

Výstavní poplatky:

• Poplatek za vystavujícího: 100 Kč (nezahrnuje katalog ani vstupné)
  • Startovné za myšku:           60 Kč (zahrnuje podestýlku, žrádlo a vodu)
  • Katalog                               100 Kč
  • Prodej                                 20% z prodejní ceny prodaných myší

Podání přihlášky:

Uzávěrka přihlášek: 24.10.2008

Přihlášky se podávají formou vyplnění elektronického formuláře na klubových stránkách http://www.klubmorcat.cz

Návod pro podání el. přihlášky:

Přihláška se podává pouze elektronicky. V případě nevlastnění internetu kontaktujte:

L. Vejlupková tel: 777 729 384 (po 19 hodině)

• Na internetové adrese http://vystavy.klubmorcat.cz   si nejprve musíte založit účet pro přihlašování (jednoduchý krok, stačí pouze přihlašovací jméno, heslo a email).
  • Po té si v soupisce výstav vyhledejte 2.speciální výstava myší v Praze
  • Zde můžete korigovat počet přihlášených zvířat a jejich exteriér (limit vystavovaných myší není dán)
  • Ve varietě vyberte druh srsti, zbarvení a znaky zadejte dle standardu
  • Nezapomeňte uvést registrační číslo a věk!!!
  • Po vyplnění přihlášky dostanete variabilní symbol, který budete potřebovat při zaplacení výstavních poplatků

Platbu je nutné uhradit do 31.10.2008!!!

• Prostřednictvím bankovního spojení:

Variabilní symbol: je uveden na el.přihlášce

Zpráva pro příjemce: Vaše Příjmení a Jméno

Přejímka + veterinární kontrola:

Přejímka zvířat bude probíhat 22.11.2008 od 6:00 do 7:00 hodin.

Zvířata, která do této doby neprojdou veterinární kontrolou, nebudou vystavena (ani posouzena)

ani prodávána bez možnosti vrácení výstavních poplatků!!! Nenechávejte proto příjezd na poslední chvíli!!!

Nesmí být vystavována zvířata mladší 6 týdnů, březí a kojící samice.

U veterinární prohlídky bude vybíráno potvrzení o klinickém vyšetření. Ve všech případech, musí být doklad vystaven a potvrzen soukromým veterinárním lékařem. Toto potvrzení nesmí být starší jak 3 dny (tedy nesmí být vystavováno dříve než 20.11.2008)

! Důležité upozornění !

Po přejímce a ustájení myšek do boxů je povinen vystavovatel předat posuzovatelkám PP vystavovaných myší!!!!

Pokud nechcete riskovat případnou ztrátu PP, můžete předložit kopii PP. Po skončení výstavy Vám budou PP vrácena.

Pro urychlení nahlašování registrací vystavovaných myší je možné přiložit k předkládaným PP vystavovaných myší poznámky s informacemi, které myši se mají zaregistrovat.

Tyto poznámky musejí obsahovat jméno vystavovatele, jméno myši, zda chcete klasické či kartonové PP a podpis. Vše musí být čitelné !!

Registrace myší

Registrace nevystavovaných myší budou probíhat po skončení výstavy. K registraci se nesmějí brát myši mladší 6 týdnů, březí a kojící samice. Vzhledem k jednodenní výstavě je nutné veterinární potvrzení i pro zvířata jdoucí pouze k registraci.

Časový plán výstavy

06:00 - 07:00                přejímka zvířat

08:30 - 16:00               posuzování

16:00 - 16:30                registrace

16:30                           vyhlášení výsledků

17:00                           výdej zvířat a PP, balení

8:00 - 17:00                 otevřeno pro veřejnost

VYSTAVENÉ MYŠKY MUSÍ BÝT PO CELOU DOBU KONÁNÍ VÝSTAVY VE SVÝCH BOXECH - tj. od 8:00 - 17:00 hodin.

Kontakt pro dotazy:

Lenka Vejlupková