Pořadatel: Karolína Kramolišová, garant výstavy

Pořádání výstavy se řídí platnými zásadami pro pořádání přehlídek a výstav ČSCH.

Část výtěžku bude věnována kočičímu útulku v Bohumíně.

Datum a místo konání: sobota 19.10.2013, ve Středisku volného času, park Lužánky, Lidická 50

Veterinární podmínky a přejímka: Přejímka vystavených a prodejních zvířat proběhne od 7:00 do 9,00 hodin. Všechna vystavovaná i prodejná zvířata by měla být ve svých klecích před zahájením posouzení, tj. do 9:30. Vystavovatel je povinen při přejímce odevzdat veterinární osvědčení o zdravotním stavu všech jím vystavených i prodávaných zvířat vystavené soukromým veterinárním lékařem, ne starší tří dnů, případný seznam prodávaných zvířat a u členů předložit členskou průkazku ČSCH s vylepenou známkou pro rok 2013. Na místě proběhne fyzická kontrola zvířat prodevená MVDr. Dagmar Vrškovou, veterinární ordinace Xenopus, se zaměřením na vnější parazity všech vývojových stadií a příznaky chorob. Zvířata, která nenechá vystavovatel projít veterinární přejímkou nebo která budou na jejím základě z výstavy vyloučena, nesmí být umístěna do klecí a musí opustit výstavní prostor. Porušení tohoto nařízení je důvodem k vyřazení vystavovatele z výstavních soutěží. Veterinární potvrzení je nutné mít i pro zvířata, která se budou účastnit pouze registrace. Je zakázáno vystavovat, prodávat i registrovat březí a kojící samice. Během výstavy mohou s morčaty manipulovat jen osoby tím pověřené pořadatelem a majitelé vystaveného zvířete. Neúčast vystavovatele nebo přihlášeného morčete není důvodem k vrácení poplatku!

Vystavené standardy: Výstava je otevřena pro členy ČSCH. Je možno vystavit morčata standardu A, B, C a morčata prodejní.

Kapacita výstavy: Standard A - 150 morčat, standard B cuy 5 morčat skinny – 30 morčat , standard C – 15 morčat, prodejní klece - 20

FORMA TISCHSCHAU = vystavovatelé si donesou své vlastní výstavní přepravky, ve kterých bude morče celou dobu výstavy umístěno. Minimální rozměry podlahy boxíku pro jedno morče jsou 0,14 m2 a výška 30 cm (např. 35*40*30). Za pohodlí svých morčat ručí vystavovatel.

Zadávaná ocenění :

1., 2. a 3. Nejlepší A,J,B plemene

1.,2. a 3. Nejlepší morče plemene

1., 2. a 3. Nejlepší krátkosrsté A,J,B

1., 2. a 3. Nejlepší dlouhosrsté A,J,B

1., 2. a 3. Nejlepší bezsrsté A,J,B

Nejlepší krátkosrsté/dlouhosrsté/bezsrsté morče výstavy

Nejlepší morče výstavy

1., 2. a 3. Nejlepší krátkosrstý pár výstavy

1., 2. a 3. Nejlepší dlouhosrstý pár výstavy

1., 2. a 3. Nejlepší bezsrstý pár výstavy

1. Nejlepší pár výstavy (pár je tvořen samcem a samicí stejného plemene a barvy libovolných věkových tříd, počet zadávaných míst bude stanoven úměrně počtu přihlášených párů, pro zadání ceny je rozhodující součet získaných bodů, do soutěže párů musí být zvířata přihlášena předem)

1., 2. a 3. Nejlepší CUY morče výstavy

ADULT - od dosaženého 9. měsíce
JUNIOR - od dosaženého 5. měsíce do 9. měsíce
BABY - do 5 měsíců, minimální váha 500g

Nejlepší mazlík výstavy (počet zadávaných míst bude stanoven úměrně počtu přihlášených zvířat)

Min, počet bodů pro získání ocenění je 93.

Udělování cen:

1. Místo – do 3 morčat ve třídě

1. a 2. místo – 4-6 morčat ve třídě

1., 2. a 3. Místo – 7 a více morčat ve třídě

Při nedostatku morčat se třídy slučují. Například:
Adult - 7
Junior - 2
Baby - 1 - sloučí se tedy J+B a zadá se jen první místo.

Do počtu 7 morčat v plemeni se uděluje ocenění 1-3. Nejlepší morče plemene. Od 8 a více morčat se uděluje 1-3. Nejlepší AJB v plemeni.

Posouzení a registrace: Posouzení morčat standardu A a B se ujme MVDr. Denisa Vítková a Mgr. et Bc. Andrea Kroftová, předpokládaný začátek posuzování je 9:30. Po skončení posuzování bude po dohodě s posuzovatelkou možná registrace morčat. Předpokládaný čas vyhlášení výsledků s předáváním ocenění je 17:00. Vystavená zvířata mohou opustit klec a výstavu až po ukončení vyhlašování. Posuzovací lístky, které budou po posouzení umístěny u klecí, není dovoleno před ukončením výstavy snímat ani zakrývat.

Výstavní poplatky:

Startovné: 70 Kč

Klecné za každé vystavené zvíře: 85 Kč

Prodejní klec: 50 Kč

Každý vystavovatel může vystavit maximálně 6 morčat. V případě nenaplnění kapacity bude limit zrušen.

Registrace na výstavu, termíny plateb a uzávěrka přihlášek: Registrace na výstavu bude probíhat prostřednictvím online registračního sytému na adrese http://vystavy.klubmorcat.cz/ od 15. září 2013 20:00 hodin. Uzávěrka plateb i registrací je 27.září 2013. Dbejte prosím na včasnou úhradu plateb na účet 43-6016800237/0100 a smysluplné vyplnění údajů k přihlášeným zvířatům. Zvířata, za která nebudou včas uhrazeny poplatky, budou z registračního systému smazána bez upozornění a bude dána přednost zvířatům na čekací listině. Po uzávěrce registrací nejsou změny možné. Slovenští vystavovatelé budou peníze posílat na účet 4005075579/7500. Pokud jste odeslali platbu pozdě, pošlete raději na mail výpis z účtu, že jste zaplatili, aby vaše morčata nebyla smazána.

Prodej zvířat: Na prodejní morčata je nutné přinést si vlastní přepravky - forma TISCHSCHAU! Do přehledně označené prodejní klece mohou být umístěna maximálně 3 zvířata stejného pohlaví a dobré snášenlivosti, min. váha 250 g, min. věk 4 týdny. Prodej zvířat zajišťuje prodejce sám.

Ostatní ustanovení:

Každý vystavovatel si zajišťuje vlastní napájení a krmení zvířat, včetně napáječek a misek.

Ve výstavním boxíku může být i více morčat, která musí být přehledně označena, aby nedošlo k záměně. Na uši morčátek se budou lepit čísla, jako i na výstavní boxy. Výstavní boxy musí být dostatečně velké!

Zákaz vstupu psů do budovy.

Pro dotazy, připomínky popř. zájem o reklamu na výstavě mě kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Pro zadání všech cen je rozhodující počet získaných bodů, o udělení ceny rozhoduje posuzovatel.

Pokud bude v kategorii jediné morče, bude mu udělena čestná cena.