Pořadatel: Karolína Kramolišová, garant výstavy a Noemi Lisá

Pořádání výstavy se řídí platnými zásadami pro pořádání přehlídek a výstav ČSCH

Část výtěžku bude věnována neziskové organizaci Njovu o.p.s. na podporu dětí v Zambii.

Datum a místo konání: neděle 21. října 2012, Brno – Lužánky, středisko volného času, Lidická 50, 65812 Brno, Czech Republic

Veterinární podmínky a přejímka: Přejímka vystavených a prodejních zvířat proběhne od 7:30 do 8:30 hodin. Všechna vystavovaná i prodejná zvířata by měla být ve svých klecích před zahájením posouzení, tj. do 9:00. Vystavovatel je povinen při přejímce odevzdat veterinární osvědčení o zdravotním stavu všech jím vystavených i prodávaných zvířat vystavené soukromým veterinárním lékařem, ne starší tří dnů, případný seznam prodávaných zvířat a u členů předložit členskou průkazku ČSCH s vylepenou známkou pro rok 2012. Na místě proběhne fyzická kontrola zvířat se zaměřením na vnější parazity všech vývojových stadií a příznaky chorob. DÁVEJTE POZOR – PŘEJÍMKA BUDE OPRAVDU VELMI DŮSLEDNÁ. Přejímku provede MVDr. Dagmar Vršková z veterinární ordinace Xenopus, Lelekovice. Zvířata, která nenechá vystavovatel projít veterinární přejímkou nebo která budou na jejím základě z výstavy vyloučena, nesmí být umístěna do klecí a musí opustit výstavní prostor. Porušení tohoto nařízení je důvodem k vyřazení vystavovatele z výstavních soutěží. Veterinární potvrzení je nutné mít i pro zvířata, která se budou účastnit pouze registrace. Je zakázáno vystavovat, prodávat i registrovat březí a kojící samice. Během výstavy mohou s morčaty manipulovat jen osoby tím pověřené pořadatelem a majitelé vystaveného zvířete. Neúčast vystavovatele nebo přihlášeného morčete není důvodem k vrácení poplatku.

Vystavené standardy: Výstava je otevřena i pro nečleny ČSCH. Je možno vystavit morčata standardu A, B, C a morčata prodejní.

Kapacita výstavy: Standard A - 165 klecí, standard B cuy 5 klecí, skinny - 30 vlastních boxů, standard C (mazlíčci) – tischschau (30 zvířat), prodejní klece - tischschau

FORMA TISCHSCHAU = vystavovatelé si donesou své vlastní výstavní přepravky, ve kterých bude morče celou dobu výstavy umístěno. Za pohodlí svých morčat ručí vystavovatel.

Zadávaná ocenění ve standardu A:

1. (2., 3.) nejlepší morče plemene (počet zadávaných míst v plemeni bude stanoven úměrně počtu přihlášených zvířat)

1., 2. a 3. nejlepší krátkosrsté morče výstavy

1., 2. a 3. nejlepší dlouhosrsté morče výstavy

Nejlepší saténové morče výstavy

Nejlepší morče výstavy

Nejlepší pár výstavy (pár je tvořen samcem a samicí stejného plemene a barvy libovolných věkových tříd, počet zadávaných míst bude stanoven úměrně počtu přihlášených párů, pro zadání ceny je rozhodující součet získaných bodů, do soutěže párů musí být zvířata přihlášena předem)

ADULT - od dosaženého 9. měsíce
JUNIOR - od dosaženého 5. měsíce do 9. měsíce
BABY - do 5 měsíců, minimální váha 500g

Zadávaná ocenění ve standardu B:

Nejlepší morče cuy

Nejlepší morče skinny

Zadávaná ocenění ve standardu C:

Nejlepší mazlík výstavy (počet zadávaných míst bude stanoven úměrně počtu přihlášených zvířat)

Zadávaná ocenění - ostatní:

Morče sympaťák

Posouzení a registrace: Posouzení morčat standardu A a B se ujme MVDr. Denisa Vítková a Andrea Kroftová, předpokládaný začátek posuzování je 9:00. Po skončení posuzování bude po dohodě s posuzovatelkou možná registrace morčat. Standard C posoudí Ivana Dobiášovská. Předpokládaný čas vyhlášení výsledků s předáváním ocenění je 17:00. Vystavená zvířata mohou opustit klec až po ukončení vyhlašování. Posuzovací lístky, které budou po posouzení umístěny u klecí, není dovoleno před ukončením výstavy snímat ani zakrývat.

Výstavní poplatky:

Startovné: 50 Kč

Klecné za každé vystavené zvíře: 80 Kč

Prodejní klec: 50 Kč (procenta z prodeje se neodvádí)

Každý vystavovatel může vystavit maximálně 5 morčat. V případě nenaplnění kapacity bude limit zrušen.

Výstavní poplatky je nutné uhradit do uzávěrky 3.10.2012 na účet 43-6016800237/0100 variabilní symbol k platbě bude vygenerován registračním systémem, do zprávy pro příjemce prosím uveďte své jméno a příjmení.

Registrace na výstavu, termíny plateb a uzávěrka přihlášek: Registrace na výstavu bude probíhat prostřednictvím online registračního sytému na adrese http://vystavy.klubmorcat.cz/ od 20. září 2012 20:00 hodin. Uzávěrka plateb je ve středu 3. října, uzávěrka registrací ve středu 10.října. Dbejte prosím na včasnou úhradu plateb a smysluplné vyplnění údajů k přihlášeným zvířatům. Zvířata, za která nebudou včas uhrazeny poplatky, budou z registračního systému smazána a bude dána přednost zvířatům na čekací listině. Po uzávěrce registrací nejsou změny možné. Zahraniční vystavovatelé mohou platit poplatky na místě po předchozí domluvě.

Prodej zvířat: Na prodejní morčata je nutné přinést si vlastní přepravky - forma TISCHSCHAU! Do přehledně označené prodejní klece mohou být umístěna maximálně 3 zvířata stejného pohlaví a dobré snášenlivosti, min. váha 250 g, min. věk 4 týdny. Prodej zvířat zajišťuje pořadatel, procenta z prodejní ceny se neodvádí.

Ostatní ustanovení:

Každý vystavovatel si zajišťuje vlastní napájení a krmení zvířat, včetně napáječek a misek.

Klece i morčata dostanou svá totožná čísla. Ve výstavní kleci může být umístěno pouze jedno morče. Platí i pro mazlíky.

Vstup psů do budovy po domluvě.

Pro dotazy, připomínky popř. sponzoring nás kontaktujte na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Během výstavy bude k dispozici profesionální nafocení morčat.

Pro sponzory inzerce ve výstavním kalatogu zdarma!

Pro zadání všech cen je rozhodující počet získaných bodů, o udělení ceny rozhoduje posuzovatel.

Pokud bude v kategorii jediné morče, bude mu udělena čestná cena.

Standart B – skinny: vystavování formou Tischschau pro lepší pohodlí naháčů